Helal Gıda

Toplumun gıdalar üzerindeki hassasiyeti her geçen gün artmaktadır. Sadece ürün güvenilirliği değil işleniş şekillerinden, hammadde kaynaklarına kadar sorgulanarak İslami usullere uygun davranılıp davranılmadığı değerlendiriliyor. Çalışmalar sadece iyi niyete bağlı olarak kalmayarak raftan habersiz ürünler alınarak yapılan uygulamaların sürekliliği kontrol altında tutuluyor. Helal gıdaların islami şartlara göre güvenilir olduğu düşünüldüğünden yurt dışında helal ürünler tüketimi artışta.

İnançlarımız ve toplum alışkanlıklarımıza göre tüketilmesi istenmeyen “Domuz Eti” çalışmalarını Real Time PCR cihazı ile yaptığımız hassas ölçümler ile gerçekleştiriyoruz.

Boyalar, aroma vericiler ve temizlik/el dezenfektanların da kullanılan “Etil ve Metil Alkol” analizleri hizmet kapsamımızda yer almaktadır. Helal Gıda kavramının sektöre getirdiği bakış açısı sadece bu tip sınırlamalarla kalmayarak, gıdanın sağlık açısından zararlı olup olmadığı tespiti için mikotoksin taramaları, katkı, koruyucu miktarları, mikrobiyolojik analizlere ilave olarak üründe taklit/tağşişi tespit etmek için bitkisel yağ aranması, CMC, jelatin aranması analizleri de yapılabilmektedir. Halen tartışmalar konusunda GDO analizleri de yeterince güvenilir sayılmaktadır. Geniş analiz kapsamımız ile birlikte hizmetinize hazırız.