Besin Değerleri

Günümüz şartlarında, gerekli enerjinin alınmasından ziyade, doğru besinlerden, uygun miktarda tüketmemiz gerekli. Yanlış beslenme, obezite ile birlikte yaşam kalitemizi düşüyor. Tüketiciyi korumak için TGK “Etiketleme ve Tüketicileri Bilgilendirme Yönetmeliği (26.01.2017-29960)”nde, bir gıda etiketinde yer alması gereken besin öğeleri belirlenmiş ve beyanı zorunlu hale getirilmiştir. Enerji sağlayan temel besin öğeleri protein, yağ ve karbonhidrattır. Yağların beslenmedeki kalite kriterleri arasında doymuş yağlar, doymamış yağlar ve trans yağlar yer almaktadır.

Etiketleme ve tüketicileri bilgilendirme yönetmeliğinin, sadece enerji parametrelerini değil beslenmede sakıncalı olan tuz ve şeker analizlerinin de beyanını zorunlu hale getirmiştir. Sanırım minerallerin, sağlık üzerindeki olumlu etkilerinden bahsetmeye gerek yoktur.
Tecrübeli kadromuzla, zorunlu etiket bilgilerinde yer alan, tüm analizlerde akredite olan laboratuvarımız; ICP-MS cihazımızla sunduğumuz, multi element analizlerinde sağlamış olduğu fiyat avantajlarıyla hizmet vermektedir.