Ambalaj

Ambalajlardan gıdaya göç eden maddeler kronik rahatsızlıklardan depresyona, alzheimerdan kansere kadar birçok hastalığa neden olmaktadır. Gıda güvenliğine 360 derece bakış açımızla, gıdaya temas eden ambalaj analizlerinde çözümler sunuyoruz.

Gıdaya temas eden plastik, kâğıt, alüminyum ambalajlar ve seramik malzemelerde yapmış olduğumuz risk değerlendirmeleriyle, iş ortaklarımızı doğru yönlendiriyoruz. Sadece ambalajlarla sınırlı kalmıyor,  boyar maddelerde de kontroller gerçekleştiriyoruz.

Özellikle çocuk gelişimi için risk olan Bisphenol (A) analizi gibi spesifik migrasyon analizlerinin yanında toplam migrasyon analizleriyle, geniş bir kapsama sahibiz.
Risk değerlendirmelerinde gıdaya temas eden gıda sınıfı, temas süreleri, yaşlandırma koşulları, kullanım şekli, spesifik maddelerin risk değerlendirmeleri hakkında bilgi ve becerimizle, amacına ulaşan çalışmalar gerçekleştiriyoruz.
Yaptığımız çalışmalar uluslararası düzeyde, kabul gören metotlar ve uluslararası mevzuatlara paralel çalışmalarımızla yanınızdayız.